Powstanie seryjne MINI Superleggera
Facebook
Powstanie seryjne MINI Superleggera
Paulina Strzelecka Redaktor działu Aktualności
16 July 2015

Peter Schwarzenbauer, członek zarządu BMW potwierdził w jednym z wywiadów, że MIMI rozpoczęło prace nad stworzeniem drogowej wersji konceptu Superleggera.

Nieoficjalnie wiadomo, że samochód powstanie w oparciu o płytę podłogową UKL przeznaczoną dla aut z napędem na przednią oś, natomiast źródłem napędu będą znane z innych modeli MINI silniki trzy- i czterocylindrowe. Na rynku pojawi się również wariant hybrydowy wykorzystujący rozwiązanie stosowane w BMW serii 2 Active Tourer plug-in hybryd, które już niedługo trafi do sprzedaży. Pod maską „zielonej” odmiany znajdzie się benzynowy silnik 1,5 l TwinPower Turbo (136 KM i 220 Nm) oraz silnik elektryczny, generujący 88 KM i 165 Nm momentu obrotowego. Jednostka spalinowa będzie napędzała przednie koła, podczas gdy motor elektryczny dostarczy moc do kół tylnej osi.

MINI Superleggera w wersji seryjnej pojawi się na rynku w 2019 roku.

Koncepcyjne MINI Superleggera powstało w wyniku współpracy MINI z włoskimi specjalistami z firmy Touring Superleggera, zajmującej się stylizowaniem i projektowaniem nadwozi. Projekt stanowi nowoczesną interpretację klasycznego, dwumiejscowego samochodu bez dachu. Jego minimalistyczny, ale kipiący emocjami design łączy brytyjski styl z włoskim wdziękiem.
Nowy komentarz

Musisz być zalogowany aby móc komentować.

Komentarze

Brak komentarzy.

Komentarze facebook
Nasi partnerzy